Zpevňovací páska FiberFix je na jedno použití. Páska tvrdne velmi rychle, její úžasná pevnost je dosažena reakcí s vlhkostí včetně v vyššího obsahu par ve vzduchu. Z tohoto důvodu není možné použit pouze část pásky a zbytek znovu zabalit a skladovat. Nicméně pásku je možné střihat na menší kousky a používat na opravu několika předmětů najednou.
Za běžných podmínek je možné použít opravovaný předmět po 10-15 minutách. Přesná doba nicméně závisí od několika věcí, včetně teploty a jak hodně FiberFix navlhčíte. Za teploty 23°C, a kompletního ponoření pásky do vody, FiberFix začne tuhnout po 3-5 minutách. To vám dá dostatek času dokončit omotávání opravovaného předmětu. Po dalších 5-10 minutách dosáhne páska téměř plné pevnosti a spravený předmět je možné začít používat. Vyšší teploty celý proces podstatně urychlí, zatímco nízké teploty tvrdnutí pásky zpomalí až na cca 20 min.
Zpevňovací páska FiberFix byla vyvinuta na omotávání opravovaných předmětů . FiberFix ztvrdne i pokud je  použit jako náplast ale může se z opravovaného povrchu sloupnout. V současné době je vývoji a testováni FiberFix UV NÁPLAST, který bude možné použít na opravu van, lodí apod.
Zpevňovací pásku je možné zakoupit ve třech velikostech, 2.5, 5 a 10 cm. Použití správné šířky pásky závisí pouze od toho jak velikou opravu provádíte a jaké pevnosti a vodotěsnosti chcete docílit. Páska široká 10 cm je dlouhá 1.5 m a běžně se používá na opravu velikých zahradních nářadí, sloupků, zábradlí, tlakových rozvodů, a dalších předmětů s velikým zatížením. 5cm páska je dlouhá 1.25 m a skvěle se sní dají opravit nohy od nábytku, středně veliké nářadí, vysavač apod.  2.5 cm páska je dlouhá 1 m a je možné s ní spravit např. nářadí, stanové tyče, udice nebo malé ruční nářadí. Pro vodotěsné opravy počítejte s omotáním vice vrstev ( 8 až 10) nad opravovaným místem a proto použijte dostatečně dlouhou a širokou pásku.  Pro některé druhy oprav s omezeným prostorem, může být výhodnější použít dvě užší pásky.
Pásku lze použít na opravy do tlaku vody 400 KPa.

1. Zdrsnite povrch smirkovým papírem ve směru omotání pásky.

2. Pro vodotěsné opravy použijte dostatečně dlouhou pásku, která umožní omotat 8-10 vrstev s přesahem 2.5-5cm. Je možné použít i dvě menší pasky.

3. FiberFix je porézní a pro vodotěsnou opravu je nutné pásku dobře stahovat tak, aby vytlačovala pryskyřici na povrch. Na závěr mnite rukama krátce omotanou pásku, aby se pryskyřice rovnoměrně roznesla.

4. Po dobu tvrdnutí omotejte zpevňovací pásku přiloženou vinylovou páskou a dosáhnete velmi pevné a vodotěsné opravy.

Vinylová páska slouží k pevnějšímu stažení zpevňovací pásky po dobu tvrdnutí. Tím dosáhnete maximáně pevné a vodotěsné opravy. Vinylovou pásku omotejte přes stále vlhkou namotanou zpevňující pásku. Po jejím ztvrdnutí vinylovou pásku sundejte a uvidíte skelnatý, hladký povrch.
FiberFix standard je testován pro teploty od -45°C do 150°C. Vysokoteplotní FiberFix (brzy na českém trhu), je testován na teploty do 454°C.
Ano, nicméně všechny části je nutné okamžitě použít a po otevření sáčku je nelze dále skladovat.
Ne. Vlažná voda zajistí že páska začne tvrdnout po cca 3-5 minutách a spravený předmět je možné použít po cca 10 min. Teplá voda tento proces značně urychlí, zatímco studená může dobu tvrdnutí zpomalit až na 20 min.
FiberFixlbyl vyvinut aby zajistil trvalou opravu (spravení předmětu). Po zatvrdnutí jde pásku bez poškození předmětu sundat jen velmi obtížně.
Ačkoliv FiberFix dodáváme s ochranými rukavicemi, občas se  může stát, že se Vám dostane pryskyřice na kůži. Acetylénové produkty jako je lak na nehty fungují pro odstranění pryskyřice celkem dobře. Rovněž je možné použít pouhé škrábání drsným povrchem jako je drsná strana hubky na nádobí a vodou. Pokud nedokážete pryskyřici kompletně z kůže sundat, není třeba se obávat. Za pár dní si všimnete, že pryskyřice sama z kůže zmizela. V případě alergických reakcí vždy vyhledejte radu lékaře.
Ne. Skvělá věc u oprav s FiberFixem je, že oprava je velmi jednoduchá. Veškeré věci které potřebujete (rukavice, smirkový papír a vinylová páska) jsou přiloženy v krabičce.
Zpevňovací páska FiberFix pracuje na obdobném principu ale je mnohem obtížnější ji sundat a není vyvinuta pro přímý kontakt z kůží. Pokud možno, fixování zlomenin přenechejte vždy školeným odborníkům.
V současné době ne. Nicméně do budoucna připravujeme různobarevné varianty produktu.
Bezpochyby. Pásku lze brousit i natírat většinou komerčně dostupných barev.
Pokud můžete zpravovaný předmět omotat, tak jej spravíte. U hladkých předmětů je nutné povrch nejdříve zdrsnit přiloženým smirkovým papírem a pásku omotat natěsno.
Ano, FiberFix je bezpečný pro kontakt s pitnou vodou.
FiberFix se nevznítí snadno. Nicméně FiberFix bude hořet pokud bude trvaleji vystaven otevřeným plamenům.
Back to Top
Enter your Infotext or Widgets here...